Українські водії добре обізнані з тим, що керування транспортним засобом під впливом алкоголю чи наркотиків може мати важкі фінансові та юридичні наслідки, оскільки законодавство передбачає строгі штрафи за такі порушення. Проте, не всі знають, що існують обмеження щодо вживання деяких медикаментів перед водінням.
Згідно з статтею 130 КУпАП, що регулює відповідальність за водіння у нетверезому стані, зазначено, що водіям забороняється вживання ліків, які можуть погіршити увагу та реакцію. Точний перелік таких препаратів не вказано, але експерти підкреслюють, що до них належать заспокійливі, включаючи транквілізатори, очні краплі, що містять атропін, препарати для лікування шлунково-кишкових розладів на основі лопераміду, протисудомні засоби, центральностимулюючі препарати, протизастудні та кашлезнижувальні засоби з кодеїном, нейролептики, снодійні та знеболювальні з лідокаїном.
Водіям рекомендується приймати медикаменти тільки після консультації з лікарем та завжди уважно читати інструкцію, особливо розділи про побічні ефекти, щоб уникнути ризику погіршення здатності керувати транспортним засобом. Виробники лікарських засобів зобов’язані інформувати про можливість наявності ефектів, які можуть впливати на реакцію водія.