Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Чи варто виймати каміння з протектора шин перед їх зберіганням
    Поради водіям

    Чи варто виймати каміння з протектора шин перед їх зберіганням

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко5 Жовтня, 2024
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Багато водіїв не звертають увагу на дрібне каміння, що застряє у протекторах шин під час їзди. Уникнути цього практично неможливо, оскільки протектори призначені для забезпечення хорошого зчеплення з дорогою, і вони часто збирають дрібні камінці та щебінь.

    Однак, постає питання: чи потрібно виймати ці камені перед тим, як поміщати шини на зберігання? Спробуємо з’ясувати, чи це необхідно або ж марна трата часу.

    Що станеться, якщо зберігати шини з камінням у протекторі?

    На практиці жоден автомобіліст ще не стикався з проблемами, пов’язаними зі зберіганням шин, в яких залишилося каміння. Офіційної інформації про те, що наявність щебеню в протекторах може скоротити термін служби шин, також немає. Виробники шин не зазначають потреби у їх очищенні перед зберіганням, якщо мова йде про дрібний щебінь.

    Єдиний вплив каміння на експлуатацію шин, який був помічений водіями, — це шум під час руху. Особливо це помітно при їзді по асфальтованій дорозі, коли камінці труться об тверду поверхню, видаючи характерні звуки. Однак на якість зчеплення, безпеку руху чи знос гуми дрібний щебінь не впливає.

    Ризики при видаленні каміння з протектора

    Сама процедура видалення каміння може бути більш ризикованою, ніж його збереження в протекторі. При спробі вийняти камінь за допомогою гострого інструмента, наприклад, викрутки або ножа, можна випадково пошкодити гуму або навіть проткнути її. Це може створити мікротріщини або порізи, які в майбутньому можуть вплинути на стан шини.

    Тому, намагатися видалити кожен дрібний камінчик — це зайва дія, яка може принести більше шкоди, ніж користі.

    Вплив каміння на балансування коліс

    Один із ключових моментів, коли дійсно варто звертати увагу на наявність каміння в протекторі, — це балансування коліс. Якщо ви плануєте робити балансування перед зберіганням або після встановлення шин на автомобіль, важливо, щоб працівник шиномонтажу оглянув протектор і видалив великі камені. Вони можуть викликати неправильне розподілення ваги, що негативно позначиться на результатах балансування.

    Проте дрібний щебінь, який часто залишається у протекторах, не впливає на балансування коліс. Допустиме відхилення ваги може сягати 10 грамів, що водій навіть не помітить під час руху. Тому чистити шини від дрібного каміння перед балансуванням не має сенсу.

    Як правильно зберігати шини?

    Незалежно від того, чи виймаєте ви каміння з протектора, є інші важливі правила щодо зберігання шин, які дійсно впливають на їх довговічність. Ось кілька порад:

    • Очищення шин. Перед зберіганням варто вимити шини, видаливши бруд, пісок і хімікати, які могли залишитися на їхній поверхні.
    • Зберігання в прохолодному і темному місці. Пряме сонячне світло та висока температура можуть призвести до старіння гуми, тому важливо обрати правильне місце для зберігання.
    • Горизонтальне або вертикальне зберігання. Якщо шини не на дисках, їх рекомендується зберігати вертикально, щоб уникнути деформації. Якщо шини на дисках, їх можна скласти одна на одну.

    Читайте також: Як правильно зберігати зимові шини, щоб не витрачати гроші

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    зберігання шин каміння протектор шин

    Читайте також

    Стережіться “Ланосів”: на українських дорогах активізувалася стара схема “автопідстав”

    28 Травня, 2025

    Недокачані чи перекачані: які шини роблять поїздку найбільш небезпечною

    28 Травня, 2025

    Водіям нагадали, коли можна не сплачувати штраф за непристебнутий пасок безпеки

    28 Травня, 2025

    НОВЕ

    Стережіться “Ланосів”: на українських дорогах активізувалася стара схема “автопідстав”

    28 Травня, 2025

    Недокачані чи перекачані: які шини роблять поїздку найбільш небезпечною

    28 Травня, 2025

    Водіям нагадали, коли можна не сплачувати штраф за непристебнутий пасок безпеки

    28 Травня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.