Навіть на Марсі не обійшлося без “ДТП“. Нещодавно вчені NASA виявили велику дірку в одному з коліс марсохода Curiosity, який вже 12 років досліджує поверхню Червоної планети.
Незламний мандрівник
Попри пошкодження, Curiosity продовжує свою місію. “Ці величезні колеса не перестають крутитись. Нещодавні знімки викликали занепокоєння у деяких із вас, але дозвольте мене вас заспокоїти: зі мною все гаразд!” – “повідомив” марсохід у своєму Twitter-акаунті.
Міцні колеса для складних умов
Колеса Curiosity виготовлені з цільного алюмінію і мають спеціальні ґрунтозачепи для кращого зчеплення з пухким марсіанським ґрунтом. Діаметр кожного колеса – 50 см, ширина – 40 см.
Довгий шлях і перші проблеми
За 12 років своєї місії Curiosity проїхав поверхнею Марса близько 32 км. Не дивно, що за цей час колеса зазнали зношування. Перші отвори в них почали з’являтися ще в 2013 році. З того часу оператори марсохода намагаються обирати для нього менш складні маршрути, а в 2017 році розробили спеціальний алгоритм, який допомагає зменшити навантаження на колеса.
Місія триває
Хоча пошкодження колеса дещо уповільнило просування Curiosity, в NASA впевнені, що марсохід і надалі зможе виконувати свої завдання та досліджувати Червону планету. Цей випадок ще раз демонструє високу надійність та витривалість техніки, створеної інженерами NASA.
Читайте також: Британка відсудила $151 000 у механіка-махінатора