Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Навіщо досвідчені водії двічі витискають зчеплення в автомобілі: дідівский лайфхак
    Поради водіям

    Навіщо досвідчені водії двічі витискають зчеплення в автомобілі: дідівский лайфхак

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко13 Жовтня, 2024
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Серед поціновувачів механічної коробки передач часто зустрічаються водії, які наголошують на тому, що ручне перемикання дає відчуття контролю над автомобілем, якого не можуть забезпечити автоматичні трансмісії.

    Можливість самостійно вибирати момент перемикання передачі й відчувати тісний зв’язок з автомобілем — це основні переваги, які особливо цінують шанувальники механіки. Найпоширенішою технікою перемикання є «плавне» перемикання, коли водій натискає педаль зчеплення один раз, перемикає передачу й відпускає зчеплення, одночасно додаючи газ, повідомляє Твоя Машина з посиланням на SlashGear.

    Однак, існує складніша техніка — подвійне витискання зчеплення, яка потребує більше майстерності й передбачає подвійне натискання на педаль зчеплення під час перемикання передач.

    Суть подвійного витискання зчеплення

    Головною метою цієї техніки є зменшення ривків і поштовхів під час зниження передачі, що було актуально для старіших автомобілів, які не мали синхронізаторів у коробці передач. При звичайному перемиканні передач вниз двигун сповільнюється, що призводить до різниці між обертами двигуна та швидкістю обертання коробки передач, що й викликає ривки.

    У випадку з подвійним витисканням зчеплення водій спершу переводить коробку передач у нейтральне положення, відпускає зчеплення, даючи час коробці й зчепленню синхронізуватися. Потім додає газ для підвищення обертів двигуна до потрібного рівня.

    Після цього знову натискається зчеплення, і передача перемикається на нижчу. Це забезпечує плавний перехід без ривків.

    Чи потрібна ця техніка в сучасних автомобілях?

    З розвитком технологій та появою синхронізаторів, які допомагають автоматично узгоджувати оберти двигуна і коробки передач, потреба у техніках на кшталт подвійного витискання зчеплення фактично відпала. Сучасні автомобілі з механічною коробкою передач вже оснащені цими пристроями, що робить процес перемикання швидшим і плавнішим без додаткових зусиль з боку водія.

    Хоча у сучасних автомобілях подвійне витискання зчеплення втратило свою практичну необхідність, деякі водії продовжують використовувати цей метод, стверджуючи, що він дозволяє краще контролювати процес перемикання і зменшити знос трансмісії.

    Читайте також: Як водії власноруч пошкоджують автоматичну коробку передач: основні помилки

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    витискання зчеплення зчеплення коробка передач механіка трансмісіґя трансмісія

    Читайте також

    Як зупинити автомобіль, якщо раптово відмовили гальма: найшвидший та найбезпечніший спосіб

    25 Травня, 2025

    7 неписаних правил, яких дотримуються королівські особи під час керування автомобілем

    25 Травня, 2025

    Водіям назвали 6 звичок, які руйнують автоматичну коробку передач

    24 Травня, 2025

    НОВЕ

    Як зупинити автомобіль, якщо раптово відмовили гальма: найшвидший та найбезпечніший спосіб

    25 Травня, 2025

    7 неписаних правил, яких дотримуються королівські особи під час керування автомобілем

    25 Травня, 2025

    Новий кросовер Volvo XC70 розсекретили до прем’єри (ФОТО)

    25 Травня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.