Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Фатальна помилка: що буде після їзди з піднятим “ручником”
    Поради водіям

    Фатальна помилка: що буде після їзди з піднятим “ручником”

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко20 Жовтня, 2024
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Незважаючи на розвиток автомобільних технологій, помилка з їздою на «ручнику» залишається актуальною і сьогодні. Досвідчений автомеханік попереджає, що такий недогляд може призвести до серйозних і дорогих поломок автомобіля.

    Які наслідки має їзда з активованим стоянковим гальмом

    1. Зношення гальмівних колодок

    Особливо небезпечно забувати про «ручник» у машинах із переднім приводом. При блокуванні задніх коліс страждають гальмівні колодки, які швидко перегріваються та зношуються. Це може призвести до необхідності їхньої термінової заміни.

    2. Пошкодження шин

    Під час руху із заблокованими колесами покришки піддаються аномальному тертю, що спричиняє їх швидкий знос. Це знижує безпеку та змушує водія раніше, ніж планувалося, замінити шини.

    3. Перевантаження двигуна та трансмісії

    Найсерйозніша проблема — це надмірне навантаження на двигун і трансмісію. Блокування задніх коліс заважає їм правильно обертатися, що викликає перегрів та пошкодження важливих компонентів автомобіля. Така ситуація може призвести до дорогого ремонту двигуна чи трансмісії.

    4. Ризик фатальної поломки у машинах із заднім приводом

    Найнебезпечніше рушати з місця з піднятим стоянковим гальмом у задньопривідних авто. У таких автомобілях крутний момент передається на заблоковані задні колеса, що може миттєво зламати гальмівні диски, супорти або трос стоянкового гальма.

    5. Непомітні пошкодження

    У деяких випадках водії не одразу помічають проблему, оскільки гальмівні диски або барабани можуть швидко вийти з ладу ще до того, як буде зрозуміло, що автомобіль рухався з активованим ручником. Це лише підвищує ризик дорогого ремонту.

    Як уникнути проблем

    • Завжди перевіряйте стоянкове гальмо перед початком руху. Зробіть це звичкою. Навіть невелика неуважність може призвести до серйозних наслідків.
    • Використовуйте індикатори на панелі приладів. Більшість сучасних авто сигналізують про піднятий «ручник», важливо звертати увагу на ці індикатори.
    • Регулярно обслуговуйте гальмівну систему. Це допоможе вчасно виявити й усунути несправності, які можуть виникнути через неправильне використання стоянкового гальма.

    Читайте також: Як водієві навчитися «відчувати» колеса: простий спосіб

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    ручник стоянкове гальмо

    Читайте також

    Коли кондиціонер в авто — ворог: 6 правил, які вбережуть гаманець

    3 Липня, 2025

    Столиця закриває в’їзд: кого не пустять на дороги Києва у липні

    3 Липня, 2025

    Як за 10 секунд охолодити розпечений салон авто влітку: простий трюк

    3 Липня, 2025

    НОВЕ

    Майже бездоганний: автоексперти обрали фаворита серед 100 нових автомобілів

    3 Липня, 2025

    BMW M2 CS встановив рекорд Нюрбургринга до офіційної прем’єри

    3 Липня, 2025

    Коли кондиціонер в авто — ворог: 6 правил, які вбережуть гаманець

    3 Липня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.