Використання стоянкового гальма, яке безпосередньо гальмує колеса автомобіля шляхом затискання гальмівних колодок, можна застосовувати не тільки під час зупинки на ухилі, але і в крайніх випадках, коли в автомобіля відмовляють основні гальма.
Однак, у таких ситуаціях важливо не панікувати і не намагатися ввімкнути задню передачу або режим «паркінг».
Щоб зупинити або сповільнити рух автомобіля при відмові гальм, варто звернути увагу на роботу двоконтурної гальмівної системи. Якщо відмовив один контур, можна активувати інший шляхом сильного й різкого натискання на педаль гальма. Також можна використати гальмування двигуном, поступово знижуючи передачу. На автомобілях із механічною коробкою передач це зробити простіше, а для авто з автоматичною коробкою передач слід спершу перейти в ручний режим.
У крайньому разі, коли інші методи не допомагають, експерти рекомендують використати стоянкове гальмо або контактне гальмування. Вмикати «ручник» слід лише на низькій швидкості, щоб уникнути можливого перекидання автомобіля.
Контактне гальмування також потрібно застосовувати обережно, обираючи не надто жорсткі перешкоди, такі як снігові замети, пластикові сміттєві контейнери, копиці сіна або бочки з водою.
Читайте також: Фатальна помилка: яка техніка гальмування здатна “вбити” двигун