Цей неймовірно вузький Fiat Panda, який ви бачите на фото, є творінням італійського ентузіаста Андреа Марацці, і його сміливо можна назвати генієм. Важко підібрати інше слово для людини, яка змогла не лише вигадати такий дивовижний апарат, а й втілити його в життя як повноцінний транспортний засіб. Якість збірки настільки висока, що можна запідозрити, ніби це експонат для музею мистецтв, створений самим автовиробником, інформує Автопілот з посиланням на The Drive.
На те, щоб розрізати свій Panda 1993 року випуску та зібрати його знову, у Марацці пішов цілий рік. У процесі автомобіль втратив приблизно дві третини своєї ширини. Всередину може поміститися людина, хоча тримати лікті в межах салону здається справжнім викликом. За водієм навіть є умовне місце для пасажира, якщо той готовий сидіти переважно на колісних арках.
Хоча цей витвір може нагадувати мотоцикл, шедевр Марацці зберіг усі чотири колеса від донорського Panda. Це здається ще одним неймовірним досягненням, доки не згадаєш, якими маленькими та тонкими були шини у першого покоління цієї моделі. Ширина автомобіля становить лише 50 сантиметрів — це приблизно на 96 см менше, ніж у звичайного Panda.
Кермо виглядає так, ніби його зняли з дитячої іграшкової машинки, а в рух усе це приводить 24-вольтний електродвигун постійного струму. Максимальна швидкість цього «паперового» Panda — близько 15 км/год. І це добре, адже будь-яка вища швидкість була б не просто лякаючою, а й створювала б величезний ризик перекидання. На його фоні навіть триколісний Reliant Robin здається еталоном стійкості.
Через малу ширину автомобілю потрібна лише одна фара, хоча покажчики поворотів є з обох боків. І якщо лобове скло здається вам комічним, просто погляньте на краплеподібне заднє вікно. Андреа Марацці веде щоденник проєкту на своїй сторінці в Instagram під назвою «Tutti Pazzi Per Marazzi» («Усі божеволіють від Марацці»). Це служить чудовим доказом для всіх, хто може запідозрити, що цей дивовижний Panda — лише витвір штучного інтелекту чи Photoshop.