Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Ця дрібниця в машині брудніша за унітаз
    Поради водіям

    Ця дрібниця в машині брудніша за унітаз

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко16 Липня, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Чи замислювалися ви коли-небудь, скільки бруду та мікробів накопичується на ваших ключах від автомобіля? Ми носимо їх у кишенях, кидаємо на столи в кафе і залишаємо в різних місцях, перетворюючи на справжній магніт для бактерій. Нещодавнє дослідження пролило світло на те, наскільки насправді брудними є наші ключі, інформує Автопілот з посиланням на Jalopnik.

    Щоб з’ясувати реальний стан речей, британська компанія, що займається порівнянням цін на страхування, ініціювала цікавий експеримент. Вони залучили Джо Латімера, директора Microbe Consulting Ltd. та доктора філософії з фізіології біоплівок. Вчений взяв мазки з різноманітних побутових предметів, щоб визначити рівень їхнього мікробного забруднення.

    Результати виявилися вражаючими. Латімер пояснив, що бактерії з мазків вирощували на поживних середовищах у лабораторії, щоб порахувати їхню кількість. На середньостатистичному ключі від авто було виявлено 241 колонію бактерій. Для порівняння, на аналогічній за площею ділянці комп’ютерної клавіатури знайшли лише 68 колоній. Це означає, що ваші ключі можуть бути втричі бруднішими за клавіатуру, до якої ви торкаєтеся щодня.

    Проте є і відносно хороші новини. Абсолютним лідером антирейтингу чистоти стало сидіння унітаза з показником 1110 колоній. Тож, хоча ключі і є досить брудними, вони все ж не найгірше, з чим ви контактуєте протягом дня. Однак регулярне очищення цього аксесуара точно не буде зайвим.

    Незалежно від того, чи користуєтеся ви старим добрим металевим ключем, чи сучасним електронним брелоком, регулярна чистка є чудовою гігієнічною звичкою. Процес доволі простий і не займе багато часу, але значно підвищить рівень вашої особистої безпеки.

    Розпочнемо з електронних брелоків. Найважливіший перший крок — вийняти батарейку, щоб уникнути пошкодження електроніки. Далі нанесіть невелику кількість ізопропілового спирту на ватний диск або серветку з мікрофібри та ретельно протріть усю зовнішню поверхню брелока. Важливо не перестаратися з рідиною, щоб вона не потрапила всередину. Після цього насухо витріть корпус і відсік для батареї чистою серветкою, поверніть елемент живлення на місце та перевірте працездатність.

    З традиційними металевими ключами все ще простіше, оскільки вони не бояться вологи. Можна приготувати розчин із теплої води та кількох крапель засобу для миття посуду. Замочіть ключі в цьому розчині на кілька хвилин, щоб бруд розм’як. Потім візьміть стару зубну щітку та ретельно почистьте всі виїмки та щілини. Промийте ключі чистою водою, висушіть, і вони готові до використання.

    В рамках дослідження було опитано 2000 водіїв. Третина з них зізналася, що ніколи не чистила свої ключі, тоді як 49% роблять це приблизно раз на місяць. Цікаво, що найохайнішими виявилися власники BMW: 57% з них регулярно дбають про гігієну цього аксесуара.

    А ось хто найменше переймається чистотою ключів, так це власники Nissan — 51% з них нехтують цією простою процедурою. Було б цікаво дізнатися про звички власників Pagani Huayra Roadster, чий ключ коштує майже 5000 доларів, але, на жаль, вони в опитування не потрапили.

    Можливо, ця інформація змусить вас замислитися про переваги карток-ключів Tesla, які можна носити в гаманці. Але не поспішайте радіти, адже гроші — теж розсадник бактерій. Наприклад, одне з досліджень показало, що на канадських доларах виявили понад 200 колоній мікробів. Тож, здається, варто регулярно чистити не лише ключі від авто.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    бактерії на ключах гігієна водія дезінфекція ключів догляд за автоаксесуарами електронний ключ чистка ключів від авто як почистити брелок

    Читайте також

    Ця звичка водія скорочує життя двигуна вдвічі

    16 Липня, 2025

    5 функцій в авто, про які не здогадується більшість водіїв

    15 Липня, 2025

    Українським водіям нагадали, за яку помилку можна отримати понад 95 тисяч грн штрафу

    15 Липня, 2025

    НОВЕ

    Ця звичка водія скорочує життя двигуна вдвічі

    16 Липня, 2025

    Spectre Black Badge: найпотужніший Rolls-Royce став електричним

    16 Липня, 2025

    Ця дрібниця в машині брудніша за унітаз

    16 Липня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.