Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Азбука знаків: 6 нестандартних способів використання «аварійки»
    Поради водіям

    Азбука знаків: 6 нестандартних способів використання «аварійки»

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко11 Березня, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Більшість цих сигналів не прописані в правилах дорожнього руху, проте водії з роками виробили власну «азбуку» знаків, які допомагають краще розуміти один одного на дорозі. Одні сигнали стають популярнішими, інші забуваються, але знання цих простих жестів зробить вашу поїздку безпечнішою і приємнішою, пише Автопілот.

    «Дякую» і «Вибачте»

    Найпоширеніші сигнали, які можна використовувати в різних ситуаціях. Якщо вас пропустили у потік або дали можливість перелаштуватися в інший ряд, достатньо двічі-тричі мигнути «аварійкою» — це знак подяки.

    Той самий сигнал використовується, якщо ви випадково підрізали когось, але хочете вибачитися. У складних дорожніх ситуаціях, коли немає можливості знайти кнопку аварійної сигналізації, можна ввімкнути спершу лівий, а потім правий поворотник — це також буде зрозумілим знаком вибачення.

    «Вимкни дальнє світло»

    На трасі цей сигнал використовується доволі часто. Якщо автомобіль, який щойно вас обігнав, вмикає аварійну сигналізацію, це означає, що ваш дальнє світло засліплює його водія через дзеркала. У такому випадку варто перемкнути світло фар у ближній режим.

    «Попереду перешкода»

    Цей жест популярний серед європейських водіїв, хоча в Україні його також починають активно використовувати. Якщо ви наближаєтеся до місця дорожніх робіт, аварії або пішохідного переходу, де перебувають люди, коротке миготіння «аварійкою» разом із натисканням на гальма попередить водія позаду про необхідність знизити швидкість.

    «Тримай дистанцію»

    Якщо автомобіль позаду їде занадто близько до вас, створюючи ризик зіткнення у випадку раптового гальмування, можна мигнути йому аварійними вогнями. Це натяк, що водій має збільшити дистанцію для безпечнішого руху.

    «Рухаюся заднім ходом»

    На тісних парковках, особливо в торгових центрах чи дворах, багато водіїв використовують аварійну сигналізацію, коли здають назад. Це допомагає привернути увагу оточуючих і є своєрідним проханням поступитися дорогою для безпечного маневру.

    Знання цих сигналів не тільки спрощує взаємодію між водіями, а й підвищує безпеку на дорозі. Вони не є обов’язковими, але можуть значно полегшити комунікацію за кермом і уникнути непорозумінь у складних ситуаціях.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    аварійка сигнали

    Читайте також

    Дивна звичка: чому досвідчені водії іноді б’ють по шинах свого автомобіля

    11 Травня, 2025

    Експерт назвав АЗС, які торгують неякісним пальним

    10 Травня, 2025

    Як правильно керувати автомобілем під час дощу: 3 правила, про які забувають 98% водіїв

    10 Травня, 2025

    НОВЕ

    Дивна звичка: чому досвідчені водії іноді б’ють по шинах свого автомобіля

    11 Травня, 2025

    Експерт назвав АЗС, які торгують неякісним пальним

    10 Травня, 2025

    Як правильно керувати автомобілем під час дощу: 3 правила, про які забувають 98% водіїв

    10 Травня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.