Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Механік розкрив хитрий трюк, який змусить двигун працювати «бадьоріше»
    Поради водіям

    Механік розкрив хитрий трюк, який змусить двигун працювати «бадьоріше»

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко9 Листопада, 2024
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Багато водіїв помічають, що після поїздок на високих обертах двигун починає працювати краще, і це не випадково. Високі оберти допомагають «прочистити» двигун, позбавляючи його від певних забруднень та відкладень, що накопичуються внаслідок експлуатації на низьких швидкостях.

    Чому високі оберти корисні для двигуна

    При роботі двигуна всередині нього неминуче утворюються відкладення — продукти згоряння паливної суміші. Сучасні мастила мають хороші миючі властивості, але навіть вони не здатні повністю запобігти накопиченню забруднень. Тому важливо іноді давати двигуну можливість працювати на підвищених обертах, що сприяє його очищенню.

    Як саме оберти впливають на очищення двигуна

    Коли двигун працює на високих обертах, температура в камерах згоряння значно зростає. Це призводить до часткового очищення свічок запалювання, клапанів та інших компонентів від відкладень. Також при підвищенні температури моторне мастило активніше виконує свої мийні функції, видаляючи осади з деталей. Однак важливо пам’ятати про допустимий діапазон обертів, щоб уникнути перегріву двигуна.

    Оптимальний метод очищення на трасі

    Для того, щоб отримати максимальний ефект від «прочищення» двигуна, водії використовують певні методики. Найкраще це робити на малозавантаженій трасі, де можна безпечно змінювати оберти і швидкість автомобіля. Рекомендується проводити таку процедуру після технічного обслуговування, коли мастило має максимальні мийні властивості.

    1. Виїжджаємо на трасу і дотримуємося високих обертів. Залежно від характеристик вашого двигуна, оптимальний діапазон обертів складає 60-70% від максимальних обертів. Наприклад, якщо максимальна кількість обертів становить 7000 об/хв, то оптимальним буде утримувати оберти в межах 4200-4900 об/хв.
    2. Тримайте оберти протягом 7-10 хвилин, після чого зупиніться та дайте двигуну попрацювати на холостих обертах кілька хвилин.
    3. Вимкніть двигун. Після цього він, ймовірно, працюватиме стабільніше, а його динамічні характеристики покращаться.

    Результати

    Зазвичай після такої процедури двигун стає більш стабільним на холостих обертах, його робота помітно «бадьорішає», а сам ефект триває досить довго. Ця проста практика допомагає запобігти накопиченню відкладень і зберегти двигун у кращому стані навіть при щоденній експлуатації автомобіля на низьких швидкостях.

    Читайте також: Водіям нагадали, що необхідно перевірити в автомобілі перед зимою

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    двигун

    Читайте також

    Що насправді означає «Check Engine» і коли варто хвилюватися

    4 Липня, 2025

    Чи зобов’язаний водій зупинятись на хвилину мовчання: штраф чи особистий вибір

    4 Липня, 2025

    Штрафи за неправомірне використання звукового сигналу: що варто знати водіям

    4 Липня, 2025

    НОВЕ

    Bentley дозволяє кожному клієнту стати дизайнером власного автомобіля

    4 Липня, 2025

    Новий Fiat 500 Hybrid з’явиться вже в листопаді

    4 Липня, 2025

    Що насправді означає «Check Engine» і коли варто хвилюватися

    4 Липня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.