Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Механік розкрив приховану функцію ременя безпеки, яка може врятувати життя
    Поради водіям

    Механік розкрив приховану функцію ременя безпеки, яка може врятувати життя

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко13 Травня, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Пасок безпеки є одним з найважливіших елементів пасивної безпеки автомобіля, головне призначення яких полягає у фіксації пасажира в сидінні під час різкого гальмування або зіткнення. Запобігаючи удару об внутрішні елементи салону, такі як кермо, приладова панель чи скло, ремені безпеки значно знижують ризик серйозних травм, особливо голови та грудної клітки. Під час аварії тіло за інерцією продовжує рух з попередньою швидкістю автомобіля, і саме ремені безпеки розподіляють силу цього удару на більшу площу тіла, зменшуючи ймовірність внутрішніх ушкоджень органів та кровоносних судин, інформує Автопілот.

    Важливо розуміти, що подушки безпеки розраховані на ефективну роботу лише в поєднанні з пристебнутими ременями. Ремені утримують тіло в оптимальному положенні, що дозволяє подушці безпеки правильно розкритися та максимально ефективно поглинути енергію удару. У випадку непристебнутого ременя, подушка може спрацювати некоректно і навіть завдати додаткової шкоди пасажиру, якщо той зіткнеться з нею до повного розкриття.

    Сучасні ремені безпеки є складними пристроями, оснащеними натягувачами та обмежувачами зусилля. Натягувачі миттєво активуються при зіткненні, щільно притягуючи ремінь до тіла для забезпечення максимального захисту. Обмежувачі зусилля, у свою чергу, контролюють силу тиску ременя на грудну клітку, запобігаючи її надмірному стисканню та можливим травмам. Деякі сучасні автомобілі обладнуються ременями безпеки з інтегрованими подушками, які розкриваються ще до спрацювання основних подушок, збільшуючи площу контакту ременя з тілом і ще більше знижуючи ризик травмування.

    В екстремальній ситуації, наприклад, після аварії, коли двері автомобіля заблоковані, металева частина застібки ременя безпеки може стати у пригоді як інструмент для розбивання бічного скла

    Однак, мало хто знає про ще одну, приховану функцію звичайної застібки ременя безпеки. В екстремальній ситуації, наприклад, після аварії, коли двері автомобіля заблоковані, металева частина застібки ременя безпеки може стати у пригоді як інструмент для розбивання бічного скла. Хоча в автобусах та потягах для цієї мети передбачені спеціальні молотки, у легкових автомобілях такі пристрої зустрічаються рідко. У критичній ситуації, коли відкрити двері ззовні неможливо, а пасажирам необхідно терміново покинути автомобіль, наприклад, у випадку пожежі або затоплення, міцна металева застібка ременя може стати останнім шансом для порятунку, дозволивши розбити скло та вибратися назовні.

    Раніше Автопілот назвав 7 найкращих автомобілів для купівлі на вторинному ринку у 2025 році.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    автопоради безпека пасок безпеки поради водіям ремені безпеки

    Читайте також

    Названо 5 фраз продавця, після яких не варто купувати вживаний автомобіль

    12 Травня, 2025

    Три звички за кермом, які змусять вас частіше купувати нові шини

    12 Травня, 2025

    Більшість водіїв власноруч змивають фарбу зі свого автомобіля: що вони роблять не так

    12 Травня, 2025

    НОВЕ

    Співробітники Tesla вимагають негайної відставки Ілона Маска

    13 Травня, 2025

    Механік розкрив приховану функцію ременя безпеки, яка може врятувати життя

    13 Травня, 2025

    Названо 5 фраз продавця, після яких не варто купувати вживаний автомобіль

    12 Травня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.