Нове дослідження, проведене в 50 найбільших містах Сполучених Штатів, виявило тривожну тенденцію: власники автомобілів марки BMW найчастіше потрапляють у поле зору поліції за водіння у нетверезому стані. Цей аналіз пролив світло на зв’язок між маркою авто, віком водія та схильністю до ризикованої поведінки на дорозі, інформує Автопілот з посиланням на Motor1.com.

Згідно з даними, на кожну тисячу водіїв BMW припадає 3,09 зафіксованих випадків керування напідпитку. Цей показник виводить німецький преміум-бренд на перше місце в антирейтингу. Недалеко відстали й власники пікапів Ram, у яких цей коефіцієнт становить 3,0 на тисячу водіїв. Цікаво, що в першій п’ятірці, окрім Ram, опинилися виключно люксові марки: третє місце посіла Acura, за нею йдуть Audi на четвертому та Volvo на п’ятому.

На протилежному полюсі статистики розташувалися власники автомобілів Mercury, які продемонстрували найнижчий показник – лише 0,86 порушень на тисячу осіб. Поруч із ними в списку найбільш дисциплінованих водіїв знаходяться Land Rover та Lincoln. Популярні електромобілі Tesla зайняли позицію рівно посередині списку з 30 проаналізованих брендів, посівши 16-те місце з показником 1,9 випадків на тисячу водіїв.

Дослідження також виявило чітку кореляцію між віком та частотою порушень. Найвищий рівень нетверезого водіння зафіксовано серед представників покоління Z, віком від 19 до 27 років, із коефіцієнтом 2,62 на тисячу. За ними слідують міленіали з показником 2,4. Аналітики відзначили стійку тенденцію: чим старшою є вікова група, тим нижчий рівень правопорушень. Найбільш відповідальними виявилися представники “тихого покоління” (79-95 років), у яких цей показник становить лише 0,21.

Експерт LendingTree Роб Бхатт пояснює цю закономірність тим, що з віком люди стають більш схильними уникати ризиків. Він висловив сподівання, що сьогоднішні молоді водії з часом також стануть більш відповідальними, коли досягнуть зрілого віку. Це природний процес, пов’язаний зі зміною життєвих пріоритетів та накопиченням досвіду.

Аналіз у розрізі міст показав, що абсолютним лідером за кількістю п’яних водіїв є Омаха, штат Небраска, де показник досягає 4,48 на тисячу осіб, що більш ніж удвічі перевищує середній по країні. Хоча жодне каліфорнійське місто не посіло першого місця, шість із десяти найгірших міст за цим критерієм розташовані саме в “Золотому штаті”. Це частково пояснюється високою залежністю населення від особистого транспорту. Дивним виглядає десяте місце Нью-Йорка, враховуючи його розвинену систему громадського транспорту.

Водночас звання міста з найнижчим рівнем водіння напідпитку отримав Чикаго, штат Іллінойс, з показником всього 0,45 на тисячу водіїв. Слідом за ним йдуть Талса (Оклахома) та Маямі (Флорида). Ці міста є прикладом того, що висока автомобілізація не завжди означає високий рівень порушень. Детальніше ознайомитись з повними результатами дослідження можна на сайті компанії-автора.

Exit mobile version