Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Пальне в Україні різко зросте в ціні: що стало причиною
    Поради водіям

    Пальне в Україні різко зросте в ціні: що стало причиною

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко21 Липня, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link
    Sofía Falco / Pexels

    Українським водіям варто готуватися до можливого різкого стрибка цін на пальне, який може стати наслідком запровадження Сполученими Штатами вторинних санкцій проти покупців російської нафти. Такий крок може кардинально змінити ситуацію на світовому енергетичному ринку та безпосередньо вплинути на вартість бензину, дизеля та автогазу на вітчизняних АЗС, інформує Автопілот з посиланням на mauto.com.ua.

    Згідно з аналізом експертів, такий сценарій може призвести до подорожчання бензину та дизельного пального приблизно на 10 гривень за літр. Вартість скрапленого газу також не залишиться осторонь і може зрости на 5 гривень за літр. Засновник групи компаній Prime Дмитро Льоушкін у своєму коментарі прогнозує, що такі високі ціни можуть зафіксуватися на ринку на тривалий період, щонайменше до кінця 2025 року. Це створює довгострокові ризики для економіки та споживачів.

    Крім того, після 1 січня 2026 року на ринок очікує ще один потенційний ціновий шок. Саме тоді набудуть чинності нові, підвищені ставки акцизного податку на пальне, що стане додатковим фактором тиску на кінцеву вартість для споживачів. Таким чином, українцям, можливо, доведеться звикати до нової реальності на автозаправних станціях, де цінники будуть суттєво вищими, ніж сьогодні.

    Основна причина такого песимістичного прогнозу полягає в тому, що світовий ринок нафти не зможе швидко компенсувати випадіння російських обсягів. Оперативно замістити нафту з РФ практично неможливо. Навіть такі гіганти, як Саудівська Аравія, вже працюють на межі своїх резервних потужностей і не зможуть суттєво наростити видобуток для стабілізації ринку. Це створює умови для виникнення глобального дефіциту.

    Сполучені Штати, хоч і є одним з найбільших виробників, також не зможуть миттєво відреагувати. Процес буріння нових сланцевих свердловин та їх введення в експлуатацію є тривалим і вимагає щонайменше року. Це кардинально відрізняється від специфіки видобутку в країнах Близького Сходу, де запуск нових потужностей відбувається значно швидше. Така інертність американської нафтової галузі робить її нездатною оперативно закрити потенційну прогалину на ринку.

    Якщо великі імпортери, такі як Китай та Індія, піддадуться американському тиску і відмовляться від російської нафти, на світовому ринку виникне гострий дефіцит «чорного золота». Це неминуче призведе до панічних настроїв серед трейдерів та спекулятивного зростання цін. За оцінками аналітиків, вартість бареля нафти може тимчасово підскочити до позначки 90 доларів, що стане каталізатором для подорожчання нафтопродуктів у всьому світі.

    Додатковий тиск на ринок створюють і сезонні кліматичні явища. Зокрема, період ураганів у Мексиканській затоці, де зосереджені значні нафтовидобувні та переробні потужності США, традиційно несе ризики зупинки виробництва та перебоїв з поставками. Будь-який потужний шторм може тимчасово вивести з ладу інфраструктуру, що лише посилить наявний дефіцит та підштовхне ціни вгору. Таким чином, сукупність геополітичних, економічних та природних факторів створює вибухонебезпечний коктейль для глобального ринку пального.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    вторинні санкції Дмитро Льоушкін подорожчання пального прогноз цін на бензин ринок нафти санкції проти РФ ціни на пальне

    Читайте також

    Поліція зупиняє за це щодня: не робіть так за кермом

    21 Липня, 2025

    ТОП-5 автомобілів, які найчастіше зупиняють на дорогах

    21 Липня, 2025

    У поліції пояснили, за які фари можна отримати штраф

    21 Липня, 2025

    НОВЕ

    Механік назвав найнадійніше авто, яке майже не ламається

    21 Липня, 2025

    5 моторів, які краще оминути при купівлі авто

    21 Липня, 2025

    Стало відомо, чому нові авто більше не оснащують протитуманними фарами

    21 Липня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.