Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Розкрито неочевидну шкоду електромобілів
    Поради водіям

    Розкрито неочевидну шкоду електромобілів

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко18 Лютого, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Хоча електромобілі вважаються екологічно чистішими, ніж транспорт із двигунами внутрішнього згоряння, нове дослідження британських учених доводить, що вони також можуть бути джерелом небезпечного забруднення. Фахівці з Університету Саутгемптона провели аналіз частинок, що утворюються внаслідок зносу гальмівних колодок, і дійшли до неочікуваних висновків, пише Автопілот.

    Дослідження, опубліковане в журналі Particle and Fibre Toxicology, показало, що навіть екологічно чисті електромобілі залишають у повітрі мікроскопічні частинки, які можуть бути навіть більш небезпечними, ніж традиційні вихлопні гази дизельних двигунів.

    Науковці протестували чотири типи гальмівних колодок: полуметалеві, частково виготовлені з металу, безазбестові органічні та керамічні. Найнебезпечнішими виявилися органічні колодки без азбесту – саме їхні мікрочастинки найсильніше впливали на легеневі клітини людини.

    Мікрочастинки, що утворюються при терті гальмівних колодок, можуть проникати в дихальні шляхи, викликаючи запальні процеси, легеневі захворювання та навіть рак. Водночас фахівці зазначають, що небезпечними є не лише гальма, а й частинки, які потрапляють у повітря внаслідок зносу шин та дорожнього покриття.

    Доктор Ян Мадвей, рецензент дослідження, визнав його висновки обґрунтованими, але наголосив, що поки що зарано говорити про те, що цей вид забруднення небезпечніший за вихлопні гази. Проте результати дослідження свідчать, що автомобільний транспорт – незалежно від типу двигуна – залишається серйозним джерелом забруднення навколишнього середовища.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    електромобілі

    Читайте також

    Що буде з авто, якщо його залишити надовго

    3 Липня, 2025

    Штраф за ремінь у таксі: кого покарають — водія чи пасажира

    3 Липня, 2025

    Понижена передача: що це таке і як її неправильне використання може пошкодити позашляховик

    2 Липня, 2025

    НОВЕ

    Що буде з авто, якщо його залишити надовго

    3 Липня, 2025

    Штраф за ремінь у таксі: кого покарають — водія чи пасажира

    3 Липня, 2025

    Поліція Чикаго проїхала знак «Стоп», перевищила швидкість — і звинуватила іншого

    3 Липня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.