Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Що буде, якщо одночасно натиснути педалі газу і гальма: ціна експерименту
    Поради водіям

    Що буде, якщо одночасно натиснути педалі газу і гальма: ціна експерименту

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко16 Травня, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Багатьох водіїв рано чи пізно починає мучити цікавість: а що ж станеться, якщо одночасно натиснути на педалі газу та гальма? Однак, мало хто наважується свідомо провести такий експеримент зі своїм автомобілем, побоюючись серйозних поломок. І це абсолютно правильно, адже подібні дії навряд чи принесуть щось хороше вашому транспортному засобу. Хоча в окремих випадках, наприклад, у автоспорті, досвідчені гонщики можуть використовувати комбінацію натискання на газ та гальмо для оптимізації проходження поворотів або виконання складних трюків, у звичайних дорожніх умовах одночасне натискання обох педалей “до упору” призводить до блокування коліс і одночасної спроби розкрутити двигун. Оскільки колеса втрачають можливість обертатися, вся потужність, що виробляється двигуном, зустрічає опір трансмісії, створюючи в її елементах екстремальні навантаження, інформує Автопілот.

    У випадку автомобіля з механічною коробкою передач, за умови, що “коробка” не перебуває в нейтральному положенні, а ввімкнена на будь-яку передачу, натискання на педаль газу призведе до зростання обертів двигуна. У цей момент фрикційні диски зчеплення почнуть прослизати один відносно одного, що супроводжуватиметься характерним запахом горіння. Подальше ігнорування цієї ситуації та продовження “газування” з затиснутим гальмом може призвести до серйозних поломок шестерень у самій коробці передач. Однак, найімовірніше, першими повністю вийдуть з ладу диски зчеплення.

    Багатьох водіїв рано чи пізно починає мучити цікавість: а що ж станеться, якщо одночасно натиснути на педалі газу та гальма? Однак, мало хто наважується свідомо провести такий експеримент зі своїм автомобілем, побоюючись серйозних поломок

    Загалом, подібний сценарій є справедливим і для автомобілів з роботизованими коробками передач та варіаторами. По суті, основна відмінність полягатиме лише у вартості відновлення працездатності автомобіля після такого необдуманого експерименту, і з цієї точки зору механічна коробка передач виявляється більш економічним варіантом. Як зазначає Ukr.Media, існує й інша можлива реакція автомобіля на одночасне натискання газу та гальма – двигун може просто затихнути, зупинений нерухомою трансмісією.

    Якщо ж спробувати одночасно натиснути на педалі газу та гальма в автомобілі з автоматичною коробкою передач, відбуватиметься схожий процес. Проте, замість зчеплення, основний удар прийме на себе гідротрансформатор. Його насосне колесо почне шалено обертатися під дією двигуна, в той час як ведене колесо залишиться нерухомим через заблоковані гальма. Підвищене тертя в робочій рідині коробки передач, що виникне внаслідок цього, дуже швидко призведе до її перегріву. У старих моделях автомобілів з автоматичною коробкою передач це могло закінчитися поломкою гідротрансформатора. Однак, у більшості сучасних автомобілів з “автоматом” електроніка, якщо не одразу “задушить” двигун, зафіксувавши нетипову ситуацію “газ у підлогу – гальмо в підлогу”, то при перших же ознаках перегріву коробки передач зробить це напевно. Завдяки цьому трансмісія, найімовірніше, залишиться неушкодженою.

    Раніше Автопілот розповів, як правильно економити пальне в заторах.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    автопоради газ гальма

    Читайте також

    Механік розповів, чому скриплять гальма і чим це небезпечно

    17 Травня, 2025

    Водіїв закликали перевірити рівень рідини, без якої автомобіль витрачатиме більше пального

    17 Травня, 2025

    Водіям назвали 2 інгредієнти, які зроблять пожовклі фари знову прозорими

    17 Травня, 2025

    НОВЕ

    Механік розповів, чому скриплять гальма і чим це небезпечно

    17 Травня, 2025

    Водіїв закликали перевірити рівень рідини, без якої автомобіль витрачатиме більше пального

    17 Травня, 2025

    Водіям назвали 2 інгредієнти, які зроблять пожовклі фари знову прозорими

    17 Травня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.