Заливання протермінованого пального в бак автомобіля може мати серйозні наслідки для його працездатності. Пальне, що зберігалося тривалий час, зазнає змін у своєму хімічному складі, що неминуче призводить до погіршення його якості. Згодом, в пальному можуть утворюватися шкідливі відкладення, які засмічують паливну систему, включаючи фільтри та форсунки, що в свою чергу, веде до нестабільної роботи двигуна, зниження потужності та збільшення витрати пального, інформує український автомобільний портал Автопілот.
Наслідки використання старого пального
Як зазначають фахівці, для бензину ключовим аспектом є зниження октанового числа, що збільшує ризик детонації – неконтрольованого згоряння, здатного пошкодити двигун. Дизельне пальне, в свою чергу, втрачає цетанове число, що відповідає за якість займання. Зниження цетанового числа призводить до нестабільної роботи двигуна. Не варто забувати й про утворення смол та кислот, що викликають корозію, а також про погіршення змащувальних властивостей дизельного пального, необхідних для нормальної роботи паливного насоса високого тиску.
Якщо ж ви випадково залили протерміноване пальне, експерти рекомендують долити свіжого, щоб розбавити суміш, або ж, якщо об’єм великий, злити його.

Термін зберігання пального
Зверніть увагу, що термін придатності пального залежить від умов зберігання, матеріалу каністри, а також типу пального. Бензин, при оптимальних умовах, може зберігатися до одного року, а в пластикових каністрах – від трьох до шести місяців.
Дизельне пальне також має термін зберігання близько одного року в ідеальних умовах, скорочуючись в пластиковій тарі. Важливо пам’ятати, що після закінчення терміну зберігання пальне втрачає свої властивості.
Раніше Автопілот розповідав, що буде, якщо вчасно не сплатити штраф за порушення ПДР: роз’яснення юриста.