Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Що станеться, якщо заправити авто біоетанолом: правда і міфи про паливо Е85
    Поради водіям

    Що станеться, якщо заправити авто біоетанолом: правда і міфи про паливо Е85

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко14 Березня, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link
    Фото: Clean Cities Georgia

    Біоетанол як альтернатива традиційному бензину широко використовується у США, Бразилії та скандинавських країнах. Його розглядають як екологічне паливо, адже воно виробляється з рослинної та тваринної сировини, таких як кукурудза, цукрова тростина, солома та жом. Е85 – це суміш, що складається з 85% етилового спирту та 15% бензину. До нього можуть додавати присадки, як-от метилтретинний бутиловий етер (МТБЕ), щоб покращити його властивості, пише Автопілот.

    У такого пального є як переваги, так і недоліки. Його головна перевага – вища детонаційна стійкість, що дозволяє використовувати його у моторному спорті. Також біоетанол зменшує рівень шкідливих викидів і скорочує залежність від нафти. Проте у нього є і суттєві мінуси. Його змащувальні властивості гірші, ніж у бензину, що може впливати на роботу двигуна. Біоетанол швидко вбирає воду з повітря, тому його не можна довго зберігати. Крім того, витрата пального при використанні Е85 значно вища – авто споживає на 30% більше, ніж на звичайному бензині.

    Не всі автомобілі можуть працювати на біоетанолі. Якщо машина розрахована на американський, бразильський чи скандинавський ринок, вона, ймовірно, без проблем поїде на Е85. Автомобілі з гнучкою паливною системою (Flex-Fuel) спеціально адаптовані для такого типу пального. Проте більшість європейських і азійських автомобілів не пристосовані до нього. Щоб зробити їх сумісними, потрібно перепрограмувати бортовий комп’ютер для зміни параметрів паливно-повітряної суміші та встановити потужніший паливний насос. Якщо просто залити Е85 у звичайний бак, двигун почне працювати нестабільно, а з часом може вийти з ладу.

    Шильдик Flex-Fuel на автомобілі вказує на те, що він адаптований до біоетанолу.
    Mario Roberto Duran Ortiz – Wikipedia

    Біоетанол дійсно зменшує викиди CO₂, адже виробляється з відновлюваних джерел. Окрім кукурудзи та тростини, його можна отримувати зі сільськогосподарських відходів – соломи, жому та лушпиння. Проте варто пам’ятати, що у складі Е85 все ще є 15% звичайного бензину. Щоб зробити його повністю вуглецево-нейтральним, потрібно виробляти бензинову частку синтетичним методом, а не з нафти.

    Біоетанол – перспективна альтернатива традиційному паливу, але він підходить далеко не для всіх автомобілів. Якщо машина не адаптована до Е85, використання такого пального може призвести до серйозних проблем у роботі двигуна. Водночас розвиток технологій виробництва може зробити це паливо більш доступним і екологічним у майбутньому.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    Біоетанол Е85 паливо

    Читайте також

    Чому досвідчені водії ніколи не заправляються під дощем

    9 Травня, 2025

    Водії тільки зараз дізнаються, для чого насправді потрібні кнопки “+” та “-” на кермі автомобіля

    9 Травня, 2025

    Таємниця бензинового бака: чому зникає паливо, коли автомобіль стоїть у гаражі

    8 Травня, 2025

    НОВЕ

    Чому досвідчені водії ніколи не заправляються під дощем

    9 Травня, 2025

    Водії тільки зараз дізнаються, для чого насправді потрібні кнопки “+” та “-” на кермі автомобіля

    9 Травня, 2025

    Kia оголосила ціни на новий Sportage

    9 Травня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.