В Україні почастішали випадки, коли водії отримують штрафи у розмірі 170 000 гривень за нерозмитнення “євроблях”, які їм насправді не належать. Це пов’язано зі шахрайськими схемами, в яких українців використовують як підставних осіб для ввезення авто з іноземною реєстрацією.

Як працює шахрайська схема?

Шахраї пропонують підвезти людей, які нічого не підозрюють, недалеко від кордону. Під приводом оформлення документів або за невелику винагороду вони забирають у них паспорт і оформлюють на цю особу “євробляху”. Після цього шахраї зникають, а на нового “власника” приходить штраф за нерозмитнення автомобіля.

Що робити, якщо ви отримали штраф за чужу “євробляху”?

Юристи попереджають, що в такому разі постраждала особа може не нести відповідальність за нерозмитнення автомобіля. Однак, для цього потрібно довести, що вас ввели в оману і ви не є фактичним власником “євробляхи”.

Як довести свою невинність?

Для цього слід звернутися до поліції із заявою про вчинення злочину. Отримайте копію документів про реєстрацію вашої заяви та надішліть їх разом із власним поясненням до митних органів. У поясненні вкажіть, що ви не є власником автомобіля і були використані шахраями.

Як уникнути шахрайства?

Щоб не стати жертвою такої шахрайської схеми, будьте обережні і не передавайте свій паспорт незнайомим людям. Якщо вам пропонують підвезти або оформити якісь документи, переконайтеся, що ви розумієте, що саме відбувається і які можуть бути наслідки.

Пам’ятайте, що обережність і пильність допоможуть вам уникнути проблем і зберегти ваші гроші.

Не пропустіть: В Україні у 80 разів підняли штраф за популярне правопорушення

Exit mobile version