На порозі літа, коли стовпчики термометрів в Україні сягатимуть позначки +30 градусів і вище , водіям варто бути особливо пильними. Високі літні температури можуть мати неочікуваний, але руйнівний вплив на вашу безпеку за кермом, і тому фахівці закликають прибрати з автомобіля кілька, здавалося б, нешкідливих предметів, інформує Автопілот.
По-перше, це бутильована вода. Часто ми випадково залишаємо пластикові пляшки з водою в машині після довгого дня. Проте, з підвищенням температури хімічні речовини з пластику можуть виділятися у воду, роблячи її небезпечною для споживання. У деяких екстремальних випадках пластикові пляшки, особливо наповнені, можуть діяти як лінзи, посилюючи сонячне світло та спричиняючи пожежу всередині автомобіля. Найкраще рішення – завжди забирати пляшки з водою з машини, щоб уникнути ризиків і зберегти нормальний смак води.
По-друге, це ліки. Можливо, ви не усвідомлюєте, але більшість типових безрецептурних препаратів, таких як парацетамол, колдрекс чи інші знеболювальні, мають максимальну температуру зберігання, за якої вони залишаються безпечними та ефективними. Якщо залишити блістер знеболювального у розпеченій машині, ліки можуть втратити свої властивості або стати повністю неефективними. Більшість комерційних знеболювальних та інших ліків розраховані на витримку температури лише до +25°C. Це означає, що, споживши такі ліки, ви можете навіть погіршити своє самопочуття, замість полегшення. У такі спекотні тижні настійно рекомендується зберігати медикаменти у холодильнику.

По-третє, сонцезахисний крем, або лосьйон для засмаги, також становить проблему, якщо його залишити в гарячому автомобілі. Під впливом високих температур він може спалахнути всередині пляшки і навіть вибухнути через тиск, що утворюється. Рекомендується поводитися з ним як із простроченим кремом і замінити його, щоб уникнути неприємних наслідків.
І нарешті, батарейки. Це може бути як портативний зарядний пристрій, вейп з акумуляторною батареєю, так і запасні батарейки для аварійного комплекту (наприклад, для ліхтарика чи радіо), які багато водіїв зберігають у багажнику. Зберігати батарейки за дуже високих температур небезпечно, оскільки вони можуть вибухнути, витікати кислоту або спалахнути, якщо їх використовувати в перегрітому стані.
Що ж тоді варто тримати в автомобілі під час спеки? Переконайтеся, що у вас достатньо пального (бензину чи дизельного палива), оскільки в спеку воно витрачається швидше. Також життєво важливо перевірити рівень води та моторної оливи в автомобілі та долити фреон для кондиціонера. Завжди будьте обережні під час керування автомобілем під прямими сонячними променями та уважно стежте за покажчиком температури двигуна, щоб уникнути дорогих поломок.
Раніше Автопілот розповів про нові штрафи та в’язницю: чим загрожує водіям залишена в автомобілі тварина у спеку.