Зима – випробування не тільки для водіїв, але й для їхніх автомобілів. Низькі температури негативно впливають на роботу багатьох систем, але найчастіше проблеми виникають із запуском двигуна. Щоб уникнути неприємних ранкових сюрпризів, коли ви поспішаєте на роботу, важливо знати, як правильно підготувати автомобіль до морозів та як діяти, якщо двигун відмовляється заводитися.
Акумулятор – головний підозрюваний
Найчастіше причиною проблем із запуском у мороз є розряджений акумулятор. Низькі температури знижують його ємність, і заряду може просто не вистачити, щоб прокрутити стартер. Тому важливо заздалегідь подбати про його стан.
Перед запуском двигуна рекомендується “розбудити” акумулятор. Для цього достатньо на кілька секунд увімкнути будь-який електроприлад, наприклад, магнітолу чи фари. Це допоможе активізувати хімічні реакції всередині батареї. Якщо ж акумулятор вже не новий або раніше були проблеми з його розрядкою, краще на ніч зняти його з автомобіля та занести в тепле приміщення.
Ще один спосіб допомогти акумулятору пережити морозну ніч – добре прогріти автомобіль напередодні ввечері. Для цього достатньо здійснити поїздку тривалістю близько 30 хвилин, не вимикаючи двигун. При цьому не рекомендується використовувати енерговитратні прилади, як-от підігрів сидінь. І, звісно, не забувайте про такий незамінний аксесуар, як проводи “для прикурювання”, які допоможуть завести авто від іншого акумулятора.
Інші причини проблем із запуском
Не тільки розряджений акумулятор може стати на заваді. Іноді причина криється в іншому. Наприклад, на свічках запалювання може утворюватися нагар, який перешкоджає нормальному іскроутворенню. У цьому випадку може допомогти наступна процедура: викрутити свічки, прожарити їх над газовою плитою і встановити назад.
Ще однією перешкодою може стати загусле моторне масло. Особливо це стосується мінеральних масел, які значно втрачають плинність при низьких температурах. Тому взимку рекомендується використовувати синтетичні масла, які краще зберігають свої властивості в мороз. Не забувайте і про своєчасну заміну оливи, адже з часом вона втрачає свої змащувальні властивості.
Правила запуску в морозну погоду
Перед тим, як повертати ключ у замку запалювання, обов’язково вимкніть усі електроприлади в автомобілі: фари, пічку, магнітолу, підігрів сидінь тощо. Це знизить навантаження на акумулятор. Потім увімкніть запалювання і почекайте кілька секунд. За цей час бензонасос встигне підкачати паливо в двигун.
Досвідчені водії радять перед запуском двигуна на кілька секунд увімкнути дальнє світло. Це активує всю електричну мережу автомобіля і допоможе “розігріти” акумулятор.
Робіть спроби запуску двигуна не довше 10 секунд. Якщо двигун не завівся з першого разу, не варто крутити стартер безперервно. Краще зробити 3-4 спроби з інтервалом приблизно в одну хвилину, даючи стартеру та акумулятору трохи відпочити. Якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач, перед запуском обов’язково витисніть зчеплення і потримайте педаль ще 2-3 секунди після того, як двигун завівся.
Прогрівати чи не прогрівати?
Питання про необхідність прогріву двигуна в мороз досі викликає суперечки серед автомобілістів. Однозначної відповіді немає, проте більшість експертів сходяться на думці, що сучасні автомобілі не потребують тривалого прогріву на холостому ходу. Достатньо почекати хвилину-дві, поки стрілка тахометра не опуститься до звичайних обертів холостого ходу, і можна починати рух.
Дотримуючись цих нескладних правил, ви значно підвищите шанси успішного запуску двигуна в морозну погоду і уникнете багатьох неприємностей. Пам’ятайте, що правильна підготовка та обережність – ваші найкращі помічники в боротьбі з зимовими випробуваннями.