Будь-який автовласник, який прагне до економії, постійно шукає способи зменшити витрати пального свого автомобіля. Часто для досягнення цієї мети змінюється манера водіння – водії стають обережнішими на дорозі, уникають різких прискорень та інтенсивного гальмування. Своєчасне технічне обслуговування та заміна зношених деталей також відіграють важливу роль в оптимізації споживання пального. Однак, досвідчені автомобілісти знають ще один, не завжди очевидний, але дієвий спосіб вплинути на витрату палива: звільнення багажника від зайвих речей, інформує Автопілот.
Як не дивно, але просте прибирання у багажному відділенні може помітно допомогти у зменшенні споживання пального. Принцип дії тут досить простий: чим важчий автомобіль, тим більше зусиль потрібна двигуну для його пересування, а отже, і більше пального витрачається. Тому, позбувшись зайвої ваги, можна знизити навантаження на транспортний засіб.
Які ж предмети найчастіше “обтяжують” багажник без нагальної потреби? Насамперед, це важкі речі, які не використовуються щодня чи навіть щотижня. Наприклад, якщо ви не збираєтеся на пікнік або не плануєте готувати шашлики найближчим часом, немає сенсу постійно возити в багажнику мангал чи гриль. Це досить важкий предмет, який просто додає ваги автомобілю. З настанням теплої пори року також варто переглянути вміст багажника: величезні ємності із зимовою склоомиваючою рідиною, які займають місце і додають ваги, вже не потрібні до наступного сезону. Ще один частий “мешканець” багажників – коробка з важкими інструментами. Якщо ви не займаєтеся ремонтом автомобіля регулярно і не передбачається ситуацій, де вам терміново знадобиться весь набір інструментів, можливо, варто залишити їх у гаражі або вдома, взявши з собою лише найнеобхідніше.
Видалення цих та подібних важких, але рідко використовуваних предметів з багажного відділення безпосередньо впливає на загальну масу автомобіля. Зниження навантаження на транспортний засіб призводить до того, що двигуну доводиться працювати менш інтенсивно для підтримки руху, і як наслідок, витрата пального падає. Досвідчені водії стверджують, що іноді навіть простого “очищення” багажника від зайвого мотлоху виявляється достатньо для того, щоб показник витрати пального знизився на помітні два-три відсотки. Це проста хитрість, яка у комплексі з іншими заходами з економії пального може дати відчутний результат у довгостроковій перспективі.
Раніше Автопілот розповів, як позбутися запаху в авто: дешеві та швидкі методи, про які мовчать автомийки.