Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»Водії тільки зараз дізнаються, для чого насправді потрібні кнопки “+” та “-” на кермі автомобіля
    Поради водіям

    Водії тільки зараз дізнаються, для чого насправді потрібні кнопки “+” та “-” на кермі автомобіля

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко9 Травня, 2025
    Facebook Twitter Telegram Copy Link
    Фото: cars24.com

    Багато водіїв роками користуються власними автомобілями, навіть не підозрюючи, яке значення мають окремі кнопки прямо на кермі. Лише нещодавно деякі з них з подивом дізналися, що ці елементи керування можуть значно полегшити водіння — особливо на складних ділянках дороги. Йдеться про підкермові перемикачі, або paddle shifters, які дозволяють змінювати передачі вручну навіть у машинах із автоматичною коробкою, пише Автопілот.

    Підкермові “пелюстки”, як їх іноді називають, — це дві невеликі кнопки, розташовані з внутрішнього боку керма. На одній зазвичай зображено знак плюс, на іншій — мінус. Їхня функція — ручне перемикання передач без необхідності використовувати педаль зчеплення. Коли водій тисне на “+” — відбувається підвищення передачі, “-” — пониження. Це дає змогу краще контролювати рух, наприклад, на спуску з гори, де бажано не гальмувати постійно, а використовувати так зване “гальмування двигуном”.

    Фото: capitolacura.com

    Одним з прикладів, що став популярним у соцмережах, стала історія водія, який не міг зрозуміти, чому під час натискання цих кнопок на панелі з’являлися D6 або D7. У коментарях користувачі пояснили, що ці цифри відповідають обраній передачі в ручному режимі, і що така система допомагає, наприклад, уникнути перегріву гальм на крутому спуску або швидше набрати швидкість під час обгону.

    Найголовніше — електроніка сучасного авто не дозволить водієві зробити фатальну помилку. Якщо система виявить, що зниження передачі може пошкодити двигун — наприклад, якщо при русі на великій швидкості ви спробуєте перейти на першу передачу — команда просто буде проігнорована.

    Незважаючи на те, що така технологія використовується в автомобілях уже багато років, деякі власники лише зараз дізнаються про її призначення. Часто це трапляється тому, що водії не заглядають у технічний посібник свого авто, хоча відповіді на більшість запитань — прямо в бардачку.

    Отже, якщо ви коли-небудь дивувалися, для чого ці “пелюстки” на кермі, — тепер ви знаєте: це не просто кнопки, а інструмент для розумного керування автомобілем, який допомагає зберегти гальма, поліпшити керованість і зробити водіння більш активним і безпечним.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    кнопки на кермі Підкермові пелюстки ручне перемикання передач

    Читайте також

    Чекати довго не прийшлося: у “Дію” додали корисну функцію для водіїв

    30 Червня, 2025

    Що потрібно зробити з автомобілем після 100 тисяч пробігу, щоб він служив вічно

    30 Червня, 2025

    Секрети довговічності шин: чому одним водіям вистачає на роки, а іншим – на сезон

    30 Червня, 2025

    НОВЕ

    Новий Fiat Panda може побити рекорд Гіннеса як найвужчий автомобіль у світі (ФОТО)

    30 Червня, 2025

    Mercedes використовуватиме фальшиві перемикачі передач у суперкарах AMG

    30 Червня, 2025

    BMW відкликає десятки тисяч електрокарів

    30 Червня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.