З початку широкомасштабного військового конфлікту контрольно-пропускні пункти (КПП) стали звичною частиною дорожньої інфраструктури України. На цих пунктах правоохоронні органи перевіряють водіїв, пасажирів та транспортні засоби. Однак юристи наголошують, що повноваження поліції на блокпостах мають свої межі і регламентуються законодавством.

Законодавчі обмеження для перевірок на КПП

Постанова Кабінету Міністрів України №1455 від 29 грудня 2021 року чітко визначає, що мета блокпостів — це перевірка особистості громадян, транспортних засобів та їхнього вантажу. Ні посвідчення водія, ні страховий поліс не входять до переліку обов’язкових документів для перевірки на КПП. Крім того, блокпости не мають на меті контроль за дотриманням Правил дорожнього руху (ПДР).

Неправомірні вимоги та поради для водіїв

Юристи відзначають, що останнім часом поліцейські почали висувати претензії водіям за порушення ПДР та вимагати документи, що не є обов’язковими на КПП. У таких випадках експерти радять водіям нагадувати поліцейським про постанову №1455. Якщо ж поліція все-таки виписує штраф, юристи рекомендують водіям не зволікати і подавати скаргу до суду. Оскільки такі дії правоохоронців не відповідають закону, будь-яке накладене стягнення підлягає скасуванню.

Водіям важливо знати свої права на блокпостах та розуміти, які документи дійсно підлягають перевірці. В разі неправомірних вимог, варто впевнено посилатися на чинне законодавство, захищаючи свої права та уникнути необґрунтованих штрафів.

Читайте також: Штраф за непристебнутий ремінь: скільки доведеться заплатити порушникам в Україні

Exit mobile version