Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Поради водіям»За зйомку на дорозі можна отримати до 2 років ув’язнення
    Поради водіям

    За зйомку на дорозі можна отримати до 2 років ув’язнення

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко1 Серпня, 2024
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    У сучасному світі, де соціальні мережі стали невід’ємною частиною життя, ми часто бачимо фото та відео з місць аварій, зроблені випадковими свідками. В Україні правоохоронці зазвичай не перешкоджають таким діям, але в інших країнах законодавство набагато суворіше.

    Нідерланди та Німеччина: суворі покарання за зйомку ДТП

    У Нідерландах за зйомку наслідків дорожніх інцидентів водії можуть отримати штраф у розмірі 230 євро (близько 10 000 гривень). Але це ще квіточки порівняно з Німеччиною, де такі дії вважаються кримінальним правопорушенням.

    У Німеччині за незаконне фотографування місця ДТП передбачено штраф до 1000 євро (близько 44 000 гривень) або навіть позбавлення волі на строк до двох років. Така суворість пояснюється необхідністю захисту конфіденційності постраждалих у ДТП та повагою до їхнього права на приватність.

    У Німеччині за незаконне фотографування місця ДТП передбачено штраф до 1000 євро (близько 44 000 гривень) або навіть позбавлення волі на строк до двох років

    Україна: відсутність чітких правил

    В Україні наразі немає конкретних законів, які б регулювали зйомку на місці ДТП. Це створює певну правову невизначеність, оскільки незрозуміло, які дії можуть вважатися порушенням.

    Етичний аспект

    Незалежно від законодавства, важливо пам’ятати про етичний бік питання. Зйомка постраждалих у ДТП без їхньої згоди може бути неприпустимою та завдати їм додаткових страждань.

    Зйомка на місці ДТП – це складне питання, яке має як юридичні, так і етичні аспекти. В Україні поки що немає чітких правил щодо цього, але в інших країнах такі дії можуть мати серйозні наслідки. Тому, перш ніж знімати на місці аварії, варто задуматися про можливі наслідки та поважати права постраждалих.

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    ДТП штраф

    Читайте також

    Що насправді означає «Check Engine» і коли варто хвилюватися

    4 Липня, 2025

    Чи зобов’язаний водій зупинятись на хвилину мовчання: штраф чи особистий вибір

    4 Липня, 2025

    Штрафи за неправомірне використання звукового сигналу: що варто знати водіям

    4 Липня, 2025

    НОВЕ

    BMW M готує ексклюзив для колекціонерів: що за «авто мрії» зʼявиться на ринку

    5 Липня, 2025

    Bentley дозволяє кожному клієнту стати дизайнером власного автомобіля

    4 Липня, 2025

    Новий Fiat 500 Hybrid з’явиться вже в листопаді

    4 Липня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.