Close Menu
    Facebook
    Автопілот
    • Компанії
    • Автомобілі
    • Технології
    • Поради водіям
    • Огляди та тести
    • Автоспорт
    • Курйози на дорогах
    Автопілот
    Home»Автомобілі»Студенти збирають гоночний болід, який працює на каналізаційних стоках
    Автомобілі

    Студенти збирають гоночний болід, який працює на каналізаційних стоках

    Володимир ТкаченкоВолодимир Ткаченко19 Жовтня, 2024
    Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Інженери та студенти з Уорікського університету у Великій Британії кинули виклик традиційним уявленням про автоспорт, розробляючи гоночний автомобіль, який працюватиме на водні, отриманому з каналізаційних стоків. Амбітний проект Waste2Race має на меті не лише встановити нові рекорди швидкості для водневих автомобілів, а й продемонструвати потенціал екологічно чистих технологій.

    Екологічність у кожній деталі

    В основі боліда лежить шасі класу LMP3 (Le Mans Prototype 3), надане компанією Ginetta cars. Цікаво, що шасі побудоване з запасних та невикористаних деталей, які призначалися для утилізації. Студенти також використовують інші інноваційні екологічні рішення: бічне дзеркало виготовлене з відходів виробництва цукрових буряків, рульове колесо на 100% складається з біоматеріалів, а акумулятор взятий з розбитого автомобіля та відновлений для повторного використання.

    В основі боліда лежить шасі класу LMP3 (Le Mans Prototype 3), надане компанією Ginetta cars. Цікаво, що шасі побудоване з запасних та невикористаних деталей, які призначалися для утилізації

    Водень з каналізаційних стоків

    Найбільш вражаючою особливістю проекту Waste2Race є використання водню, отриманого в результаті очищення стічних вод. Компанія Wastewater Fuels розробила технологію, що дозволяє видобувати водень як побічний продукт обробки каналізаційних стоків. Ця технологія вже проходить випробування на очисних спорудах компанії Severn Trent Water. Двигун V6 з турбонаддувом, наданий фірмою Revolution Cars, буде доопрацьований студентами для роботи на цьому незвичному паливі.

    Процес збирання автомобіля. Фото: Уорікський університет

    Аналіз життєвого циклу

    Команда планує завершити розробку автомобіля до 2025 року. Окрім встановлення рекордів швидкості, проект має на меті продемонструвати широкий спектр стійких технологій. Дослідники з WMG (Warwick Manufacturing Group) будуть використовувати аналіз життєвого циклу, щоб переконатися, що автомобіль дійсно екологічно чистий на всіх етапах: від створення до утилізації.

    Процес збирання автомобіля. Фото: Уорікський університет

    Натхнення для майбутнього

    Проект Waste2Race – це яскравий приклад того, як інновації та сталий розвиток можуть поєднуватися в автоспорті. Він демонструє можливість створення високотехнологічних та екологічно чистих рішень, які можуть бути застосовані не лише в автоспорті, а й в інших галузях. Сподіваємося, що цей проект стане натхненням для інших інженерів та дослідників, які прагнуть створити майбутнє, в якому технології служать на користь людства та планети.

    Читайте також: Шеф-дизайнер показав, якими будуть нові BMW

    Підписуйся на наш Telegram-канал

    автомобіль гоночний болід

    Читайте також

    Tesla показала оновлені Model S та Model X: що змінилося

    14 Червня, 2025

    Мистецтво на колесах: п’ять найпрекрасніших автомобілів в історії Jaguar (ФОТО)

    13 Червня, 2025

    Hyundai розсекретила свій найшвидший автомобіль

    13 Червня, 2025

    НОВЕ

    На дорогах стане безпечніше через нові вікові обмеження для водіїв електросамокатів

    14 Червня, 2025

    Порада на мільйон: українцям розповіли, як назбирати на нову машину

    14 Червня, 2025

    Українських водіїв перевірятимуть на дорогах за новими правилами

    14 Червня, 2025
    Facebook Telegram
    © 2025 AVTOPILOT.com.ua.

    "Автопілот" пропонує огляди, поради, новини зі світу автомобілів, зокрема останні новинки автоіндустрії, технологічні інновації, а також практичні поради для водіїв. Відвідувачі можуть знайти інформацію про автомобілі різних марок, порівняльні тести, а також деталі про участь автовиробників у різноманітних подіях та автоспорті. Avtopilot.com.ua ділиться курйозними історіями з доріг та надає експертні огляди на актуальні теми, що стосуються кожного автомобіліста.

    Копіювання текстів або зображень, поширення інформації Avtopilot.com.ua у будь-якій формі забороняється без письмової згоди адміністрації. Цитування матеріалів сайту Avtopilot.com.ua дозволено за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретний матеріал не нижче другого абзацу.

    Контакти

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.