У Чернівецькій області детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрили схему продажу підробленого бензину на 11 автозаправних станціях. До пального марки А-95 домішували газовий конденсат та спеціальні присадки, що дозволяло збільшити обсяг продукції без зміни її вартості, повідомляє OBOZ.UA.
Як діяла злочинна схема
За інформацією БЕБ, злочинна група, діючи у змові з посадовими особами підприємств, організувала масштабний збут неякісного пального одразу в трьох областях: Чернівецькій, Івано-Франківській та Хмельницькій.
У результаті обшуків на АЗС було вилучено:
- Понад 100 тонн неякісних паливно-мастильних матеріалів.
- Первинну фінансово-господарську документацію, чорнові записи.
- Комп’ютерну техніку, мобільні телефони та готівку.
Загалом у рамках кримінального провадження вилучено понад 240 тонн контрафактного пального на суму 17,5 млн грн.
Наслідки використання фальсифікованого бензину
Неякісне пальне може завдати серйозної шкоди автомобілям, впливаючи на роботу двигуна і паливної системи. Основні ризики:
- Пошкодження паливного насоса та фільтра. Заниження якості бензину або додавання шкідливих присадок призводить до швидкого зносу цих деталей.
- Нерівномірне згоряння пального. Занижене октанове число може спричинити нерівномірне згоряння, що шкодить двигуну.
- Штучне завищення октанового числа. Додавання спиртів та ефірів (понад 10%) спричиняє підвищення витрати пального, а в спеку може утворювати повітряні пробки у системі подачі пального.
- Ароматичні вуглеводні. Викликають надмірне утворення нагару, пошкоджують паливні трубки, ущільнювачі та інші компоненти системи.
Викриття цієї схеми допоможе зменшити поширення фальсифікованого пального, що завдає шкоди як автомобілям, так і екології. Власникам транспортних засобів варто бути уважними до якості пального та обирати перевірені заправні станції, щоб уникнути проблем із технікою.
Читайте також: Власники яких 3 автомобілів витрачають найбільше грошей на пальне