В Україні водіння у нетверезому стані карається законом. Допустимий рівень алкоголю в крові водія не повинен перевищувати 0,2 проміле. Але як бути з безалкогольним пивом? Чи можна його вживати перед поїздкою, не ризикуючи втратити права?
Скільки алкоголю в “безалкогольному”?
Насправді, безалкогольне пиво не зовсім безалкогольне. Воно може містити до 0,5% алкоголю, що приблизно дорівнює 0,05 проміле. Здавалося б, небагато. Але кілька банок такого напою – і ризик перевищити допустиму норму значно зростає.
Закон та нюанси
Формально закон не забороняє водіям пити безалкогольне пиво. Проте, навіть невелика кількість алкоголю може бути зафіксована алкотестером. А характерний запах пива може привернути увагу патрульних і стати приводом для перевірки.
Не пропустіть: Які документи не мають права перевіряти на блокпостах: відповідь юриста
Як уникнути проблем?
Якщо ви все ж таки вирішили випити безалкогольного пива, краще перестрахуватися і почекати кілька годин перед тим, як сідати за кермо. За цей час алкоголь встигне вивестися з організму.
Альтернативи
Щоб уникнути будь-яких ризиків, можна обрати інші напої:
- Квас. Освіжаючий напій з мінімальним вмістом алкоголю (до 1,2%). Але пам’ятайте, що і квас може показати позитивний результат на алкотестері.
- Соки, вода, лимонад. Ці напої точно не містять алкоголю і допоможуть втамувати спрагу.
Пам’ятайте, що безпека на дорозі – понад усе. Не ризикуйте своїм життям та життям інших учасників дорожнього руху. Якщо сумніваєтеся, чи можна сідати за кермо після вживання того чи іншого напою, – краще утримайтеся від поїздки.
Читайте також: Навіщо досвідчені водії запасаються піною для гоління перед початком зими