В Україні відбулося значне подорожчання обов’язкової послуги для всіх водіїв – автоцивілки. Згідно з даними Міністерства фінансів України, загальне зростання цін у країні прискорилося, і вартість страхування особистого транспорту стала особливо помітною, інформує Автопілот.
У березні 2025 року середня вартість поліса автоцивілки сягнула 4 632,5 гривень, що в 2,1 раза більше, ніж у грудні попереднього року, коли вона становила 2 188,8 грн. Хоча протягом 2024 року вартість автострахування зросла на 16,3%, значний стрибок цін припав саме на початок 2025 року.
У Національному банку України пояснюють, що однією з ключових причин такого зростання стала зміна підходів до розрахунку вартості ОСЦПВ (обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів), пише Главред.
З 1 січня 2025 року в Україні набрав чинності новий закон про “автоцивілку”, який скасував державне регулювання тарифів. Замість фіксованої ціни на поліс, запроваджено систему індивідуального ціноутворення, де страхові компанії самостійно визначають вартість поліса, враховуючи такі фактори, як дані про водія, тип транспортного засобу та інші ризики.
Крім того, з початку 2025 року запрацювала система автоматичного моніторингу наявності полісів ОСЦПВ за допомогою камер відеоспостереження, які також фіксують порушення швидкісного режиму.
Новий закон про автоцивілку передбачає збільшення розмірів страхового відшкодування:
- за шкоду життю та здоров’ю – з 320 000 грн до 500 000 грн;
- за шкоду майну – зі 160 000 грн до 250 000 грн.
Отже, хоча автоцивілка у 2025 році стала значно дорожчою для водіїв, вона також забезпечує розширене покриття збитків у разі ДТП.
Варто також пам’ятати про інші зміни в законодавстві, що стосуються безпеки дорожнього руху. Наприклад, непристебнутий ремінь безпеки значно підвищує ризик травм або смерті в ДТП. У 2025 році штраф за це порушення становить 510 грн (за кожного непристебнутого пасажира). У разі ДТП, спричиненої порушенням цього правила, водію загрожує штраф до 8 500 грн, а також виправні роботи або обмеження волі.
В Україні наразі немає штрафів за використання зимових шин влітку, оскільки це прямо не заборонено законодавством. Однак за їзду з надмірно зношеним протектором шин можна отримати штраф до 680 грн.
Раніше Автопілот назвав 5 ключових помилок при заміні зимових шин на літні. Також, водіям назвали найгірший час для заправки автомобіля