Автомобільний бампер і пластикові деталі оздоблення створені для того, щоб витримувати дрібні пошкодження, які виникають під час експлуатації. Проте це не означає, що вони мають залишатися з подряпинами та потертостями. Відновити зовнішній вигляд пластика можна як професійними, так і бюджетними методами, що не потребують великих витрат, повідомляє Автопілот.
Для правильного підходу до ремонту важливо знати, з якого саме матеріалу зроблена деталь, пише РБК-Україна. Автомобільний пластик поділяється на два типи:
- Термопласти – можуть розплавлятися або пом’якшуватися під дією високої температури.
- Термореактиви (реактопласти) – тверді та нееластичні, не піддаються термічній обробці, але їх можна полірувати.
Визначити тип пластику можна за маркуванням на внутрішній стороні деталі. Це допоможе обрати правильний метод ремонту.
Якщо подряпина неглибока і не доходить до основи деталі, її можна заполірувати. Для цього використовуються абразивні полірувальні пасти. У разі глибоких пошкоджень знадобиться перефарбування, оскільки фарба на деяких типах пластиків погано тримається без спеціального ґрунту.
Глянцева поверхня пластикових деталей може бути фарбованою або просто відполірованою. У разі дрібних потертостей абразивна поліровка на низьких оборотах допоможе повернути первинний вигляд.
Щодо хромованих деталей, то більшість із них – це пластикові реактопласти з тонким декоративним покриттям. Глибокі подряпини на таких поверхнях прибрати не вдасться, адже хромоване покриття не піддається поліруванню.
Якщо подряпини з’явилися на нефарбованому термопласті, їх можна прибрати за допомогою нагрівання будівельним феном. Акуратний прогрів дозволяє згладити пошкодження завдяки розм’якшенню полімеру. Однак важливо не перегріти матеріал, адже при температурі понад 300°C він може деформуватися.
Деталі з термореактивного пластику не реагують на нагрів, тому єдиний спосіб прибрати подряпини – полірування абразивною пастою. Навіть якщо подряпина залишиться, правильно підібраний поліроль допоможе зробити її менш помітною.
У деяких випадках найпростішим рішенням буде заміна пошкодженої пластикової деталі. На авторозборках можна знайти вживані елементи за доступною ціною, що може бути вигіднішою альтернативою ремонту або перефарбування.
Відновити пластикові деталі автомобіля можливо без дорогого ремонту. Вибір методу залежить від типу пластику та характеру пошкодження. Полірування, нагрівання або перефарбування допоможуть повернути авто привабливий вигляд, а в деяких випадках найбільш раціональним рішенням буде заміна деталі.